DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Můj vozový park :)

Zde Vám představím svoje auta, případně jiné stroje :)

 

Fiat Barchetta

V létě 2018 jsem konečně koupil tuto krasavici a parádně si s ní užili zbytek sezóny. Asi měsíc od koupě Barchetty a udělání nejnutnějších oprav  jsme si z ní zrovna udělali "svatební kočár". Bylo skvělé vézt si v tomto krásném autě ještě krásnější nevěstu... :) Je na ní ještě spousta práce a kosmetických vad, ale postupně jí dávám dohromady a na závěr bych chtěl vyřešit i tu kosmetiku.

 

SYM GTS 125 EVO

Předchozí Kymco se mi moc líbilo, ale SYM je větší a pohodlnější(hlavně na delší trasy) a má větší maximálku(prý až 120km/h). Koupil jsem ho v lednu 2019. Až ho budu moci pořádně provětrat, napíšu víc :)

 

Opel Zafira 1.8 16V LPG

Zafira, to je prostě auto, které pojme neuvěřitelné množsví věcí, je všestranné, praktické, ale přitom není moc velké. příjemné na ovládání, pěkně sedí(i přes to, že je to dost vysoké auto), jezdí živě, ale s pěknou spotřebou a na plyn doslova za pár drobných. Auto za které se nemusíte stydět, ale přitom je to neuvěřitelný pracant.

 

 

Fiat Brava 1.9 JTD105 (Bravička)

Začalo to v únoru 2013, kdy jsem si úspěšně udělal řidičák, fialovou Bravou 1.6 16V. Ta byla za pár tisíc Kč a byla jednoduše řečeno dosti v rozkladu(klepající zdvihátka v motoru, shnilá karoserie...), říkal jsem si: auto(jako model) je to skvělé, ale když si tento kus nechám, rozpadne se mi „pod zadkem“. Po rozhodování se, zda si auto nechat a začít vrážet peníze do oprav, nebo raději vyměnit celé auto jsem raději zvolil druhou možnost.

Poohlížel jsem se po jiném autě, ale chtěl jsem taky Bravu. Po hledání inzerátů a shlédnutí několika vozů jsem v Srpnu 2013 objevil v Janově(u Litomyšle) bledě modrou Bravičku JTD105 a hned se na ní jel podívat. Měla (a má) své mouchy, vady na kráse, ale přesto to byla láska na první pohled. Když jsme vyrazili na testovací jízdu a já jsem si sedl za volant, všechno bylo takové přesné, lehké, spojku jsem pod nohou necítil, rychlosti tam padaly samy, při prvním šlápnutí na brzdu jsem málem proletěl předním sklem...:) Složil jsem tedy zálohu a za 3 dny si přivezl auto domů. Asi za 14 dnů se mi povedlo prodat fialovou 1.6 16V a zbyla mi jenom modrá Bravička. :)

Za tu dobu co jí mám jsem na ní udělal hodně práce a investic, hlavně rozvody, brzdy, nové elektrony(kompletně jsem přešel na 15“ kola, i na zimu plecháče) atd., všechno jsem si dělal sám, do servisu jezdím jen na geometrii a jednou pokus o naplňení klimatizace(zjistili jsme, že i po několika letech je tam chladiva dost). Jsem rád, že jí mám a nikdy bych jí nevyměnil. Zkrátka je to můj parťák i přítel, autíčko se kterým je sranda, ale i autíčko do nepohody, můj pomocníček, bez kterého bych se moc daleko nedopravil :)

 

… A Vás, milí zastánci koncernu WV, s názorem typu: „Fiat, to je šmejd“ musím zklamat. Většina dílů, které mi na autě někdy odešly bylo německých(nejčastěji od pana Bosche) :) :3 Já miluji Italská auta a nikdo mi to nerozmluví :) každý ať si má auto jaké mu vyhovuje, každé auto má své klady i zápory... ;)

 

 

Dále plánuji:

Dále, někdy v budoucnu bych chtěl „ochutnat“ Peugeot 406 a Subaru Impreza II... tak uvidíme, za jak dlouho to bude... :)